
Megszólal-e ma a pacsirta?
A kérdés inkább az, hogy melyiket fogjuk hallani?
A kérdés inkább az, hogy melyiket fogjuk hallani?
Fokozott figyelemmel kell lenni a szabadtéri tüzekre! Tűzgyújtási tilalom is életbe lépett Bács-Kiskun és Csongrád-Csanád megyékben február 17-én.
Ezt apró, törékeny hagymás növényt elsősorban homoki tölgyesekben, száraz homokterületek sztyepprétjein találjuk, de élőhelyeik fogyatkozásával gyakran az azok helyén létrehozott mesterséges nyarasok, akácosok alatt bukkanunk rájuk.
A természetjárók több helyszínen is tapasztalhatják, hogy tereprendezés és földmunkák zajlanak a területen.
Az enyhe, tavaszias idő előcsalogatta az egyik legkorábban megjelenő, kistermetű nappali lepkénket, a kis tavasziaraszolót (Archiearis puella) téli búvóhelyéről.
A Soltszentimre határában lévő Sáros és Csaba-rét kiemelkedő természeti értékekkel rendelkeznek, számos védett és fokozottan védett faj élőhelyei. Az Izsáki Hubertus Vadásztársaság vaddisznógyérítést végzett a területen január 29-én.
Egy kilenc fős csapat egészen a városig behúzódott Baján.
Gyerekek találták a kecskeméti könyvtárban, de már sikeresen szabadon is engedhettük. VIDEÓVAL!
Hazánkban ez a faj második észlelése.
Önkéntesek segítettek lehordani a gallyat és a tuskókat arról a területről, amely két rákosi vipera élőhelyet köt össze.
Az országban ilyenkor sokfelé fenyőrigók nagy számú csapatai keresgélnek táplálékot.
Mindig mellbevágó, mikor a nem megfelelően használt ragasztós egércsapda következményeivel szembesülünk.
Hazánkban természetfilmekben és állatkertekben láthatunk flamingót, de vannak kivételes esetek.
Önkéntesek segítettek összehúzni a 40 ezer négyzetméteres hálórendszert.
A túzok, a puszták emblematikus madárfaja, éppen 50 évvel ezelőtt, 1971-ben kapta meg a legmagasabb szintű védelmet.
Egy újabb eset kapcsán ismételten felhívjuk a figyelmet, hogy a hazánkban előforduló 28 denevérfaj mindegyike védett, elpusztításuk, zavarásuk vagy búvóhelyük lerombolása, károsítása törvénybe ütköző cselekedet.
Hazánkban a nagy őrgébicsnek leginkább az északról ideérkező és nálunk telelő példányaival találkozhatunk, bár kis számban már fészkel is nálunk néhány éve. Sikerült meggyűrűzni egy példányt Bugacon.
Utoljára 11 éve volt megfigyelése a régióban, akkor Dabas térségében került a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság szakemberei szeme elé. Most szintén egy, a túzokok által kedvelt pusztai élőhelyen, a kunszentmiklósi Nagy-réten bukkant fel. VIDEÓVAL!