
Zöld gyurgyalag bukkant fel Dunavecsén
Ez a harmadik adata a fajnak az országból, a második éppen pár hete, Tiszaalpáron volt.
Ez a harmadik adata a fajnak az országból, a második éppen pár hete, Tiszaalpáron volt.
Minden évben népszerű program a fehér gólya fiókák látványgyűrűzése, melyet a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság működési területén a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesülettel (MME) közösen szervezünk, az MVM Démász Áramhálózati Kft. támogatásával
Már másodszorra hirdettünk rajzpályázatot a rákosi vipera élőhelyek közelében található iskolákban. Célunk, hogy minél több gyermek ismerje meg ezt a fokozottan védett hüllőt, és legyen rá büszke, hogy lakóhelye környékén megtalálható.
Természetiskola minősítést kapott a Kontyvirág és a Naprózsa Erdei Iskola.
Magyarország számos pontján természetes és természetközeli élőhelyeken is megjelentek már a kaktuszok. Jelezze, ha kaktuszokat lát a természetben!
Az elmúlt napokban a Maroson már előrajzást észleltünk, így bármikor beindulhat a kérészek tömeges rajzása a Tiszán is.
A Petőfi emlékév alkalmából ingyenes tematikus túráinkon a költő verseit hívjuk segítségül, hogy a korabeli táj értékeit összevessük a jelenlegi táj változásaival. Jelentkezzen túráinkra!
A Föld Napja és az Erdők Nemzetközi Napja alkalmából miniszteri szakmai elismeréseket adtak át Budapesten. Öt kollégánk is a díjazottak között van.
Igazi madártani szenzáció híre söpört végig tegnap késő délután a hazai madarászok körében. Vass Tamás egy zöld gyurgyalagra lett figyelmes Tiszaalpár külterületén a nálunk honos gyurgyalagok csapatába vegyülve.
Valamennyi nemzeti parkunkban változatos programok várják a természeti élmények iránt érdeklődőket a Magyar Nemzeti Parkok Hetén 2022. június 7-12. között.
Azt is mondhatnánk, hogy ritka, mint a fehér fecske, de nem lehetetlen.
A napokban befejeződik az ürgeállományok felmérése a működési területünkön. Az egyedszám megbecsüléséhez a legjobb támpontot az ürgelyukak feltérképezése és megszámlálása nyújtja.
Számos lepkefaj mellett a díszes tarkalepke (Euphydryas maturna) rajzása is megfigyelhető május közepén a Peszéri-erdőben. Az OAKEYLIFE projekt megvalósítási időszaka alatt jelentős eredményeket értünk el a védelme érdekében.
Május-júniusban nagyobb számban találkozhatunk velük a városokban is, félelemből történő elpusztításuk teljesen indokolatlan. VIDEÓ a cikk végén!
2003 óta kísérjük fokozott figyelemmel egyedi azonosítóval ellátott színes gyűrűk segítségével, hogy mi történik a kanalasgémekkel Magyarországon és a vonulási útvonalaikon. Közép-Európában elsőként nálunk került három példányra GPS nyomkövető 2017-ben.
Inka és Induló jól szerepeltek a szemlén, a négyes fogatunk is megmutatta magát.
Mint a túzokvédelem hazai koordinátor-szervezete, rendszeres kapcsolatot ápolunk osztrák és egyéb külföldi szakemberekkel. A tudás megosztására és a közös gondolkodásra annál is inkább szükség van, mert a túzok védelme igen összetett feladat.
Leállt a forgalom az 52-es főúton, amíg az egyik gulya keresztülhaladt rajta.