
Milyen madarak vadásznak a rákosi viperára?
Nincs könnyű életük, sokak étlapján szerepelnek.
Nincs könnyű életük, sokak étlapján szerepelnek.
Sokakra a frászt hozzák a május-júniusban megjelenő óriás tőrösdarazsak. Alaptalanul, mert ezek a szelíd óriások sem az emberre, sem a háziállatokra nem veszélyesek, ugyanakkor segítenek kordában tartani a cserebogár-szaporulatot.
Míg néhány évtizeddel ezelőtt megszokott látvány volt a Kiskunságban a parcellák szélein a vadvirágos, pipaccsal, búzavirággal, pipitérrel, szarkalábbal, konkollyal teli sáv, addig mára ez szinte teljesen eltűnt.
Nagy számban vannak most hazánkban vonuló pásztormadarak. Elsősorban alföldi környezetben, füves pusztákon van esélyünk látni őket.
A HI! Kecskemét kincskereső játékot indított öt Kecskeméthez közeli kirándulóhelyszínen. Ezek közül három a nemzeti park területén van.
Két hete a Zab-széken, most Baján találtunk egy tövet ebből a Kiskunságban ritka orchideaféléből.
A térség turisztikai vonzerejének növelésében fontos mérföldkő lesz az itt megvalósuló beruházás.
A Páhi-rétek ilyenkor ráadásul nem csak az orchideáktól színesek.
Előtte egy kisfilmet is érdemes megnézni a homoki gyepekről és az itteni tájhasználatról.
Dunatetétlen határában egy Olaszországban meggyűrűzött széki lilét sikerült megfigyelni, amely már fiókát is nevel.
Akasztó külterületén járva egy útról felszálló, vastag, sárga csőrű madár ragadta meg Bárdos Tibor, természetvédelmi őrkerület-vezető figyelmét.
A kistermetű, mészkedvelő orchideafaj a sziklagyepeket, karsztbokorerdőket, füves lejtőket kedveli, kiskunsági felbukkanásai szokatlanok.
A Fővárosi Állat- és Növénykert Vadállatmentő Központjából érkezett a tíz tüskéshátú.
Egy túrával egybekötött bemutató-gyűrűzésen részletesebben is meg lehet ismerkedni a programmal 2021. május 8-án.
Visszaérkeztek afrikai telelőhelyeikről és revírfoglalásba kezdtek az ugartyúkok a felső-kiskunsági élőhelyeiken. Videóval!
Újra nyitva van kecskeméti látogatóközpontunk, a Természet Háza, és indulnak a szakvezetéses túrák is. Aki korábban jelentkezett már valamelyik túrára, annak regisztrációja továbbra is érvényes.
Bízunk benne, hogy a nyár derekáig így vizet tudunk tartani a tómederben.
Bár még tart a dürgés, a tojásrakás időszaka is elkezdődött a túzokoknál, így a túzok költőhelyein mostantól fokozott óvatossággal kell mozogni. A fészkelőhelyül szolgáló gyepeken, szántókon történő közlekedés a fészkelés sikerességét veszélyezteti.