Idén év elején is leltárba vették a túzokokat
A természetvédelmi szakemberek idén télen is elvégezték a túzok Kárpát-medencei populációjának felmérését.
A természetvédelmi szakemberek idén télen is elvégezték a túzok Kárpát-medencei populációjának felmérését.
Az enyhe időjárás beköszöntével már a lepkék is jelzik a tavasz közeledtét. A homoki nyárasokat járva találkozhatunk a most rajzó kis tavasziaraszolóval (Archiearis puella).
Nem mindennapi élmény egészen közelről gyönyörködni egy táplálkozó vidrában. Kollégánk a minap ilyen szerencsében részesült a Felső-Kiskunságban, és még a fényképezőgépe is kéznél volt.
A napokban kollégánknak sikerült kiszúrnia egy örvös ludat a Felső-kiskunsági szikes tavaknál, Dunatetétlen környékén.
Több hónapnyi kihagyást követően, január 26-án ismét érkeztek adatok az egyik jeladós kanalasgémről.
Kora tavaszi kirándulásaink alkalmával már szemünk elé kerülhet egy-egy virágzó tarka sáfrány.
Kitakarítottuk és felkészítettük az idei költési szezonra a szegedi Fehér-tó 11-es tóegységében található Korom-szigetet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület munkatársainak és önkénteseinek segítségével.
Tizennyolc alapító tagország 1971. február 2-án írta alá az iráni Ramsarban az egyik legrégebbi természetvédelmi nemzetközi megállapodást, amely a Ramsar-i egyezmény néven vált ismertté.
Fűkaszák és motorfűrészek zaja törte meg a csendet tegnap Ásotthalom és Kelebia környékén. Kollégáink a fokozottan védett egyhajúvirág élőhelyein tüsténkedtek, cserjeirtást és fűavar-eltávolítást végeztek, hogy pár hét múlva itt már virágszőnyeg lehessen.
A közelmúltban az ÉDOSZ-Kinizsi Természetbarát Sportegyesület tagjai értesítették a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság munkatársait, hogy az egyesület által létesített túraútvonal jelzéseit ismeretlen személyek átfestették piros X-jelekkel.
Lezárult Bugacon egy ökoturisztikai fejlesztéseket célzó projekt, amely 286,56 millió Ft vissza nem térítendő európai uniós támogatásból valósult meg.
Az idei tanévben kibővült a kunadacsi Szent Margit Katolikus Általános Iskola szakkörlistája a Madarászsulival. A felső tagozatos diákok a tematikus foglalkozások keretében megismerhetik természeti rendszerek egységességét és komplexitását.
Idén január 19-22. (péntek-hétfő) között hirdeti meg a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület az évenként megismételt erdei fülesbagoly telelőhely felmérést.
A tavalyi önkéntes tevékenységekben gazdag esztendőt követően évadnyitó programmal vártuk a résztvevőket január 13-án a Peszéri-erdőben. Ezúttal a jelenlévők „A”-típusú madárodúkat készítettek gyalult deszkákból.
Az idei évben a kerecsensólymot választották az „Év madarának”.
A hósármány október és március között ritka, de rendszeres vendég hazánkban. A Fülöpszállás mellett található Kelemen-szék kiváló telelőhely számukra. Az elmúlt hetekben egy 60-70 példányból álló csapatot tudtunk itt rendszeresen megfigyelni.
A tavalyi év hozott némi izgalmat a Fülöpházi-buckavidék homoki gyepein dolgozó kutatóknak. Egy ugróvillás faj és négy új gombafaj lépett a buckákról a tudomány színpadára.
Szakmai tapasztalatcserére vártuk a gazdálkodókat 2023. december 8-án Kunpeszéren, december 12-én pedig Bugacon.