Ökoturisztikai fejlesztés Bugacon – új információs központ és kültéri bemutatóelemek is készültek
Lezárult Bugacon egy ökoturisztikai fejlesztéseket célzó projekt, amely 286,56 millió Ft vissza nem térítendő európai uniós támogatásból valósult meg.
Lezárult Bugacon egy ökoturisztikai fejlesztéseket célzó projekt, amely 286,56 millió Ft vissza nem térítendő európai uniós támogatásból valósult meg.
Az idei tanévben kibővült a kunadacsi Szent Margit Katolikus Általános Iskola szakkörlistája a Madarászsulival. A felső tagozatos diákok a tematikus foglalkozások keretében megismerhetik természeti rendszerek egységességét és komplexitását.
Idén január 19-22. (péntek-hétfő) között hirdeti meg a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület az évenként megismételt erdei fülesbagoly telelőhely felmérést.
A tavalyi önkéntes tevékenységekben gazdag esztendőt követően évadnyitó programmal vártuk a résztvevőket január 13-án a Peszéri-erdőben. Ezúttal a jelenlévők „A”-típusú madárodúkat készítettek gyalult deszkákból.
Az idei évben a kerecsensólymot választották az „Év madarának”.
A hósármány október és március között ritka, de rendszeres vendég hazánkban. A Fülöpszállás mellett található Kelemen-szék kiváló telelőhely számukra. Az elmúlt hetekben egy 60-70 példányból álló csapatot tudtunk itt rendszeresen megfigyelni.
A tavalyi év hozott némi izgalmat a Fülöpházi-buckavidék homoki gyepein dolgozó kutatóknak. Egy ugróvillás faj és négy új gombafaj lépett a buckákról a tudomány színpadára.
Szakmai tapasztalatcserére vártuk a gazdálkodókat 2023. december 8-án Kunpeszéren, december 12-én pedig Bugacon.
Télen is számos madárfajt figyelhetünk meg táplálékkeresés közben a gyepes élőhelyeken, ahol általában magvakat szedegetnek, ugyanakkor a cserjék terméseit is szívesen elfogyasztják.
Idén is számos lelkes, kitartó és a természet megőrzéséért tenni akaró önkéntes fordult meg Igazgatóságunk működési területén, akiknek szeretnénk köszönetet mondani.
Átadtuk a XII. Fehértavi Darvadozás alkalmából meghirdetett természetfotó-pályázat díjait. A kiírt három kategóriába összesen 62 fotó érkezett.
Kollégáink terepbejárás közben egy nőstény sávos pohók (vagy sávos szövő) egyedet figyeltek meg a közelmúltban Kunpeszér környékén. Az állat peterakásáról még egy rövid videóit is sikerült készíteniük.
A hétvégére meghirdetett XII. Fehértavi Darvadozás rendezvénysorozat kapcsán az alábbiak betartását kérjük.
Bócsa szeptember 28-án elhagyta a fészek környékét és elindult dél felé. Több korábban jelölt fiókával ellentétben később sikerült túlélnie a számukra sokszor végzetes tengeri és észak-afrikai útszakaszt.
A hazai daruvonulási útvonal egyik legfontosabb állomása a szegedi Fehér-tó környéke. A Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság túravezetői közreműködésével felejthetetlen élményben lehet részünk, miközben darvak százai szállnak el a fejünk felett.
Őszi sétáink alkalmával még találkozhatunk egy-egy virágzó homoki kikericcsel a bugaci pusztán.
Még október elején is díszíti fehér virágaival a homokpusztákat a kései szegfű.
Hazánkban ritkán megjelenő pusztai sast figyelt meg tegnap napnyugta előtt kollégánk, Tamás Ádám természetvédelmi őrkerület-vezető Bácsborsódon. A faj utolsó hiteles előfordulása 2012-ben volt.