
„Radírpók” és a többiek – gém-, kanalasgém- és batlafiókákat is gyűrűztek a szegedi Fehér-tavon
Idén is elvégezték kollégáink a gémtelep fiókáinak gyűrűzését a Pusztaszeri Tájvédelmi Körzetben elhelyezkedő szegedi Fehér-tavon.
Idén is elvégezték kollégáink a gémtelep fiókáinak gyűrűzését a Pusztaszeri Tájvédelmi Körzetben elhelyezkedő szegedi Fehér-tavon.
Július 14-én nyílt meg a Modern Üvegfestészet Tematikus Kiállítása a Természet Házában. A rendhagyó tárlat a Kolon-tó természeti értékit jeleniti meg az üvegfestményeken keresztül.
A bugaci puszta egyik ürgék által sűrűn lakott gyepén három törpesas is vadászgat már két napja.
A Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságának egyetértésével 2023. július 12-től további vármegyékben kerül elrendelésre a tűzgyújtási tilalom.
Gyilkos csomorikát találtunk Lakiteleken, a Szikrai Holt-Tiszán. A Kiskunságból eddig mindössze egy előfordulási adata volt ennek a védett növénynek 2020-ból, ekkor a tiszaalpári Nagy-tónál észlelték.
Morvai Edina kolléganőnknek sikerült videót készítenie egy nőstény óriás tőrösdarázsról, amely éppen lemezescsápú bogarak lárvái után kutatva beás a földbe.
Bácsalmáson jól működik a partifecskék költőhelyeinek védelme.
A szádorok paraziták, a vizet, ásványi sókat és a szerves vegyületeket gazdanövénytől szerzik.
Soha nem volt még adata a Kiskunságban ennek a Magyarországon fokozottan védett rovarfajnak
2023. június 22-től Bács-Kiskun és Csongrád-Csanád vármegyékben elrendelésre kerül a tűzgyújtási tilalom.
A tavaszi, kora nyári hónapokban számos növény bontogatja szebbnél szebb virágát, viszont vannak olyan fajok, akik ezt az időszakot kevésbé hivalkodva, csendesebben élik meg.
Minden június várt eseménye, hogy a három éve a Tisza iszapjában fejlődő tiszaviráglárvák a felszínre jöjjenek, megkezdjék átalakulásukat és néhány órás násztáncukat, mielőtt befejezik életüket.
A június 16-i-i vizsgán 12 fő tett sikeres polgári természetőr vizsgát.
Kollégánk, dr. Mizsei Edvárd, a rákosi vipera védelmi program kiskunsági koordinátora, a Magyar Tudományos Akadémia Környezetvédelmi Tudományos Ifjúsági Pályadíját vehette át 2023. június 12-én.
Egy Sükösd melletti homokbánya frissen megbontott partfalát teljesen birtokba vették és belakták a partifecskék. A napokban több mint ezer példányt gyűrűztek meg közülük.
A Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság és a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület több helyszínen is várja az érdeklődőket a gólyafiókák gyűrűzésére az Igazgatóságunk működési területén június 12-én, 13-14-én.
Az utóbbi évtizedekben bekövetkező szárazodási folyamatok, valamint az emberi tájátalakítási tevékenységek (pl. víztározó kialakítása, a felszín bolygatása, feltöltése) miatt a természetes források jóval kevesebb számban lelhetők fel.